Шампионът Лукойл Академик постигна 11-а поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Тони Дечев се наложиха като гост над Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 86:65 (22:12, 14:19, 24:22, 26:12) точки.

С този мач се откри официално новата спортна зала в Перущица.

"Студентите" са начело с класирането с пълен актив от 11 успеха, а Академик Бултекс 99 е на предпоследно място с 2 победи и 9 поражения.

Шампионите поведоха още в началото на мача, а на почивката имаха аванс от 36:31. Гостите натрупаха двуцифрен точков актив в последните 10 минути, които спечелиха с 26:12 точки.

За победителите се отличи Димитър Димитров с 24 точки, 13 точки добави Донъл Тейлър.

Бошко Йовович реализира 21 точки за домакините, а с 15 точки завърши Мико Голубович.