Левски победи Балкан с 90:82 като гост в приятелска среща, играна в Ботевград. Двата състава изиграха един добър мач, като домакините за пореден път доказаха, че мястото им е в елита, а не във втория ешелон.

Левски пък се възстановява от тежката загуба от Лукойл Академик миналата събота, като се готви за "вечното дерби" с ЦСКА. Срещата между "сини" и "червени" е в петък от 18 часа в зала "Христо Ботев".

Първата част спечели Левски с 27:19, пише bulgarianbasket.com. До средата на втората "сините" продължиха да поддържат аванса си от 6-8 точки, но в края й домакините успяха да намалят изоставането си, което в 17 минута стана само 1 точка – 38:39. „Зелените” спечелиха втората четвъртина с 21:16, но на почивката им остана пасив от 3 точки – 40:43. В това първо полувреме на игралното поле се открояваха двама - Атанас Радев от Балкан, реализирал 20 точки, и Станислав Славейков от Левски, който вкара 15.

Третата четвъртина започна с подем на Балкан, "зелените" на два пъти довеждаха аванса на Левски само до 1 точка – 44:45 в 22-та минута и 59:60 в 27-та. А след това на два пъти домакините дори повеждаха с по една – 61:60 и 63:62 две минути преди края на частта.

В последните десет минути обаче момчетата на Георги Младенов направиха повече грешки от своите съперници, а и трудно се справяха под коша с разигралия се център Стефан Георгиев, който получаваше отлични топки от своите съотборници. В 37-та минута авансът на „сините” стана двуцифрен при 73:84. До края баскетболистите на Балкан на няколко пъти успяха да стопят част от изоставането си, а след серията от наказателни удари в последната минута бе фиксиран крайният резултат – 90:82 за Левски.

И двамата треньори - Георги Младенов на Балкан и Константин Папазов на Левски, използваха само по 7 баскетболисти.

Над всички в срещата бе Атанас Радев, който отбеляза 33 точки, от които само една тройка. Отличен мач направи и плеймейкърът Ценко Наков, завършил с 21 точки. За Левски топреализатори станаха Славейков с 24 и Стефан Георгиев с 22 точки.

Балкан - Левски 82:90 (19:27, 21:16, 23:26, 19:21)

Балкан: Наков 21, Маринов 10, Хорозов 8, Лилов 5, Радев 33 (Миленков 5, Райков)

Левски: Хол 10, Славейков 24, Ст. Георгиев 22, Великов 5, Зафиров 8 (Зл. Георгиев 9, Цв. Иванов 12)