Отборът на Левски победи вечния си съперник ЦСКА със 109:67 в дербито на баскетболния шампионат на България, което се игра днес в зала "Триадица".

Играчите на Любомир Минчев започнаха да натискат своите съперници още от началото на самия мач и водеха след първата четвъртина с 11 точки - 25:14. Втората четвъртина премина почти по същия начин и "сините" се оттеглиха на почивката с преднина от цели 20 точки.

Тъй като отборът на ЦСКА нямаше типичен плеймейкър, който да организира играта им, а "сините" играеха много силно като отбор, играчите на „армейците” продължаваха да бъдат безпомощни пред страхотната игра на своите домакини и в крайна сметка загубиха мача с 42 точки разлика - 67:109.

По време на мача, полицията изведе двама запалянковци на Левски.

Най-добър за "армейците" бе Крум Дойчинов с 22 точки, а за Левски се отличиха Станислав Славейков с 16 точки, Робърт Престън с 15 точки, а Асен Великов добави 13 точки.