Левски се наложи над Рилски спортист с 87:72 точки в среща от 5-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство, която не предложи  очакваната интрига.

Преди утрешните срещи "сините" излязоха начело в класирането с 9 точки от четири победи и едно поражение, но  Лукойл-Академик има мач по-малко. За Левски Милян Пупович вкара 17 точки и взе 6 борби, а 13 точки отбеляза новото попълнение Станимир Маринов, който дебютира с екипа на тима в НБЛ.

Американецът Върджил Тейлър се отличи с 22 точки и 8 борби за самоковци, а Джулиън Нортфлийт добави 15 точки.

Левски демонстрира по-ефективна игра още в края на началната четвърт, когато направи серия от 15:0 точки и поведе с 21:9. След това гостите се активизираха и намалиха аванса с 6  последователни точки, но разликата не се стопи повече и на почивката Левски водеше с 47:40.

В средата на третата третина Левски отново направи нова силна серия от 8:0 точки, увеличи аванса си на 13 и на практика приключи срещата.

До края на мача гостите от Самоков, за които това е второ поражение в четири мача, така и не успяха да намерят най-добрия отговор. /БТА