Женският баскетболен отбор на Левски победи гостуващия  Рилски спортист Самоков с 82:71 (22:9, 19:22, 18:19, 23:21)  точки в среща от втория кръг на Националната баскетболна лига за жени.

Това е първи успех за възпитаничките на Стефан Михайлов за  новия сезон. "Сините" започнаха отлично мача, а през втората част  преднината им достигна 15 точки при 34:19.

През второто полувреме домакините продължиха за имат аванс в резултата и стигнаха до победата.

За победителките Христина Иванова вкара 26 точки. 17 точки,  6 борби и 6 асистенции добави Виктория Стойчева, а с 16 точки и  10 борби приключи Радостина Димитрова.

За Рилски спортист Вероника Джикова отбеляза 25 точки и  спечели 9 борби, а с 16 точки и 6 борби завърши Клеандра  Робъртс./БТА