С 21 точки на Божидар Аврамов, 18 на Калоян Иванов и 16 на Христо Захариев шампионът Левски Лукойл победи с 89:79 (23:19, 21:18, 22:21, 23:21) като гост Балкан в дербито на четвъртия кръг на Националната баскетболна лига.

В повторение на финала на първенството от миналата година "сините" не оставиха съмнение в превъзходството си, като успяха да вземат преднина още в първата четвърт и да я увеличат до края, печелейки всяка една от четирите части.

Най-резултатни за Балкан в мача бяха Брендън Браун и Микаел Хопкинс с по 16 точки.

Победата е четвърта поредна за отбора, воден от Константин Папазов, и с нея "сините" оглавяват класирането с максимален актив от 8 точки, колкото има и вторият Рилски спортист.

В Пловдив самоковци се наложиха със 78:72 (12:12, 22:23, 21:12, 23:25) над местния Академик Бултекс 99.

На почивката играчите на Людмил Хаджисотиров изоставаха с точка, но с много силна трета четвърт успяха да обърнат хода на срещата. В последната част домакините потърсиха обрата, но нямаха сили за такъв и остават в дъното на подреждането с 3 загуби в 3 срещи до момента.

Джейлън Дженкинс вкара 19 точки за победителите, а с толкова за домакините приключи Дейшон Найт.

В последния мач от кръга Берое разгроми като домакин младия състав на Академик София с 82:54 (11:15, 25:15, 21:13, 25:11). Заралии имаха проблеми в нападение в първата четвърт, но с отлична игра в отбрана в останалите три компенсираха тромавото начало на срещата.

Конър Франкамп бе над всички за Берое с 27 точки, а Далин Бачински прибави 15. За Академик Андрей Иванов отбеляза 14 точки.