Баскетболистите на Левски победиха Балкан в Ботевград със 73:57 точки в последната си проверка преди старта на българския шампионат при мъжете. Мачът бе доста оспорван, а след 30 минути игра гостите водеха само с 4 точки при 54:50, съобщи levskibasket.com.

В последната четвърт обаче, играчите на Балкан успяха да вкарат само 7 точки и до обрат не се стигна.

Станислав Славейков отново показа отлична форма и завърши със 17 точки, 3 асистенции и 3 борби за 26 минути игра. Центърът Стефан Георгиев реализира 16 точки за „сините”. Добре се включи и новото попълнение на Левски 17-годишният Христо Захариев, който през лятото тренираше един месец с еврошампиона Панатинайкос. Младокът вкара 7 точки за успеха на Левски.

Американецът Дуейн Мортън бе най-резултатен за тима на Георги Младенов с 13 точки и 9 борби, а босненецът Павле Болковац добави 10 точки и 4 овладени топки.

Атанас Радев от Балкан напусна само след 2 минути на терена заради контузия на палеца и е под въпрос за първия кръг от вътрешното първенство в сряда срещу Черно Море.

Левски пък гостува в Ямбол на стара на родния шампионат на 10-ти октомври.