Баскетболистите на Левски постигнаха трудна победа срещу гостуващия Ямбол в столичната зала Триадица с 80:74 точки в двубой от 10-ия кръг на мъжкото ни първенство. По същото време в Правец шампионите от Лукойл Академик записаха пореден успех, макар че ЦСКА имаше сериозно предимство през първото полувреме. В двете срещи баскетболистите играха със специални зелени ленти, на които пишеше "Аз подкрепям Спешъл Олимпикс", а пък първата топка на мача в зала "Триадица" беше хвърлена от шампиона ни по плуване от световните игри Храбър Натов.

Сините водени от наставника си Любо Минчев поведоха с 5 точки в края на първата четвъртина – 26:21 и запазиха разликата до почивката, която дойде при резултат 45:40 точки в тяхна полза. Силни изяви имаха Станислав Славейков и Стефан Георгиев, който вкараха съответно 25 и 15 точки. Славейков добави 7 борби, 2 асистенции и 3 откраднати топки, а по-големият брат Георгиев записа и 9 борби. През второто полувреме домакините продължиха да доминират и преди последните 10 минути резултатът бе 63:53 точки.

Четвъртата част обаче се оказа най-интересна, защото гостите от Ямбол успяха да стопят аванса на Левски благодарение най-вече на точната си стрелба от далечно разстояние. Воденият от Иван Чолаков състав дори изравни при 68:68 около 5 минути преди края, но тройка на Славейков отново даде преднина на сините. В крайна сметка баскетболистите на Левски стигнаха до победата с 80:74 точки. Златин Георгиев от домакините също се отличи с 16 точки, от които 3 тройки, 3 борби, 5 асистенции и 5 откраднати топки. Плеймейкърът на сините Асен Великов пък завърши с 11 точки и 4 асистенции.

За Ямбол най-резултатен бе Мартин Дурчев с 29 точки, от които цели 7 тройки от 10 опита, а Станислав Говедаров и украинецът Кирило Скуматов вкараха по 14 точки.

Студентите от Лукойл Академик взеха десета поредна победа в българския шампионат след слабо първо полувреме срещу ЦСКА. Червените поведоха с 28:16 точки след 10 минути в Правец и задържаха преднина до почивката. Двата тима се оттеглиха в съблекалните при резултат 43:35 в полза на гостите, водени от Росен Барчовски. Отлични прояви имаше Христо Николов, който завърши с 16 точки, от които 4 тройки, плюс 3 борби и 2 асистенции.

В началото на второто полувреме баскетболистите на Лукойл Академик натиснаха сериозно съперника и след 3 минути вече водеха с 45:43 точки благодарение на точната стрелба на Мурило да Роса и Ристе Стефанов, а червените успяха да вкарат кош в средата на третата четвъртина. Последните 10 минути започнаха при преднина от 17 точки за домакините – 69:52 точки, а краят на двубоя дойде при 92:69 точки.

Най-полезен за Лукойл Академик бе бразилецът Мурило да Роса с 18 точки и 7 борби, а македонецът с български паспорт Стефанов вкара 17 точки, от които 5 тройки. Донта Смит и Перо Антич се отчетоха със съответно 15 и 12 точки, а капитанът Тодор Стойков добави 10 точки, 6 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки. Дебют в родното първенство направи американецът Уили Дийн, който отбеляза 13 точки и подаде 5 асистенции.

За ЦСКА освен най-резултатния Николов, с по 14 точки завършиха Майк Хендерсън и Лавел Пейн.

Левски запази второто си място във временното класиране у нас, а ЦСКА допусна пета загуба.