Отборът на Ямбол се наложи над домакина Черноморец с 81:67 точки и с първата си победа за сезона се измъкна от дъното на класирането в Националната баскетболна лига
Гостите имаха лек превес пред първото полувреме, но след почивката постепенно увеличаваха аванси си, който 3:50 минути преди края на третата четвърт достигна 15 точки при 54:39.

До края играчите на Ямбол поддържаха двуцифрена преднина почти през цялото време и не допуснаха обрат. Иван Бошняк завърши с 21 точки за гостите, а Милиян Боцка допринесе за успеха с 19 точки и 10 асистенции. Капитанът Константин Коев беше лидер за бургазлии с 22 точки и 7 борби.

Със силна игра през първото полувреме Берое се справи с домакина Спартак Плевен с 93:74 точки.

След като се оттеглиха с 26 точки аванс на почивката, старозагорци нямаха проблеми да удържат преднината си през второто полувреме. Аштън Муур беше най-резултатен в срещата с 24 точки за победителите, а Еврик Гари добави 23 точки.

За домакините с 18 точки завърши Димитър Маринчешки, а Милован Савич се отличи с 16 точки и 12 борби, но това не беше достатъчно.