Отборът на Черно море Порт Варна постигна много важна домакинска победа срещу Балкан с 83:80 точки в мач от 6-я кръг на НБЛ. Домакините доминираха почти през целия мач и заслужено спечелиха двубоя.

Най-резултатен за Черно море бе Пламен Алексиев с 20 точки, а Никола Маравич добави 17. За Балкан с 16 точки се отчете Цветослав Острев,а Душан Цветкович и Николай Върбанов завършиха с по 15 точки.

Домакините започнаха по-добре и с тройка на Симеон Илиев спечелиха първата част с 26:15 точки. Варненци набързо нанизаха 5 точки във втората част и поведоха с 16 точки при 31:15. До средата на частта Черно море Порт Варна успяваше да поддържа преднина от около и над 10 точки. В стрелбата и двата отбора допускаха много грешки, но в самия край на втората четвърт Балкан успя да намали изоставането си до 8 точки преди почивката до 31:39.

След почивката гостите показаха по-добра игра и след две тройки на Мартин Дурчев след малко повече от 3 минути игра намалиха пасива си до 4 точки - 39:43. Отборът на Балкан успя да поведе при 49:48 3.08 минути преди края на третата част след две последователни тройки на Душан Цветкович. В заключителните минути на третата част домакините показаха характер и преди последната част имаха аванс от 1 точки - 56:55 точки.

През последната четвърт след малко повече от 2 минути игра Балкан изравни при 60:60 след тройка на Мартин Маринов, а малко по-късно отново след тройка на Маринов гостите поведоха с 65:62. Черно море порт Варна отвърна с тройка на Николай Стоянов и отново резултатът бе изравнен - 65:65.

Последваха нови три изравнявания на резултата, последното при 73:73, след което 28 секунди преди края на последната четвърт домакините поведоха с 4 точки - 77:73. До края на мача играта бе повече на нерви и в крайна сметка домакините спечелиха мача с 83:80 точки. /БТА