Ямбол надделя над гостуващия Балкан със 78:75 (17:21, 17:22, 25:15, 19:17) и изравни на 1:1 победи резултата в четвъртфиналната серия от Националната баскетболна лига за мъже.

Така крайният победител ще бъде определен в решаваща трета среща в Ботевград на 5 май.

Балкан владееше инициативата през първото полувреме и 3:38 минути преди почивката натрупа преднина от 13 точки при 37:24.

Със силна игра през третата част домакините наваксаха пасива и дори минута преди края обърнаха до 59:55.

Последната четвърт продължи много оспорвано, като 1:24 минута преди края гостите стигнаха до преднина от 73:71.

Решаващи се оказаха следващите 49 секунди, в който Ямбол вкара 5 безответни точки и удържа преднината си до сирената.

Тони Бърнас направи силен мач за домакините с 22 точки и 13 борби, Тайлър Лейзър добави 17 точки, а Мартин Дурчев допринесе с 15 точки.

Капитанът Павел Маринов беше най-добър за ботевградчани с 15 точки и 8 борби, а Вукота Павич завърши с 11 точки и 12 борби.

Резервата Мартин Маринов също реализира 11 точки, но пропусна да изравни от зоната на тройката секунда преди края.

Вицашампионът от Балканската лига Рилски спортист спечели срещу гостуващия Берое (Стара Загора) с 94:86 (17:17, 35:18, 22:29, 20:22) и поведе с 1:0 победи в четвъртфиналната серия.

Върнан Тейлър завърши с 23 точки за самоковци, а Антъни Гуджино добави 17 точки и 7 борби.