Лукойл-Академик стартира с лесна победа в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже. Вицешампионите разгромиха гостуващия Черноморец със 119:51 (25:11, 27:9, 30:9, 37:22) точки и поведоха с 1:0 в серията.

Играе се до два успеха от три мача. Втората среща е в петък отново в Правец. По уговорка между двата клуба символичен домакин ще са баскетболистите от Бургас.

Възпитаниците на Тони Дечев нямаха никакви проблеми в мача. На почивката те имаха аванс от 32 точки - 52:20, а най-голямата им преднина беше 72 точки при 117:45 1:27 минута преди сирената.

Най-резултатни за победителите с по 17 точки бяха Христо Захариев и Димитър Димитров, а Крис Минков се отчете с 16 точки. За гостите с 31 точки и 6 борби завърши Деян Белич, а Любен Пасков добави 16 точки и 9 борби.

В Ботевград Балкан се наложи над Ямбол с 94:83 (23:20, 22:19, 24:20, 25:24) точки и също поведе в четвъртфиналната серия. Вторият мач е на 2-и май в Ямбол. С изключение на началните минути домакините имаха предимство в резултата, но натрупаха преднина едва в края на третата и в четвъртата част.

1:21 минута преди края след кош на Иван Лилов, Балкан достигна най-голямата си разлика 14 точки при 93:79. За победителите четирима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив.

Капитанът Павел Маринов вкара 22 точки, 18 точки добави Иван Лилов, с 16 точки се отчете Педжа Стаменкович, а 12 точки записа Милан Милованович. За Ямбол се отличиха Тейлър Лейзър с 23 точки и Мартин Дурчев с 22 точки./БТА