Американецът Грег Даниелсън се присъедини към контузените си съотборници Марко Пиплович и Алвин Джоунс и пропусна контролата на ЦСКА срещу Вардар Скопие.

Червените победиха македонския си противник с 94:92 с кош на Ейдриън Пледжър 0.4 сек. преди края. Двубоят бе доста оспорван, а нито един от съперниците не успя да дръпне с повече от 6 точки в резултата. На почивката ЦСКА и Вардар се оттеглиха при равенство - 38:38, а след третата част резултатът бе – 68:68.

Американският гард на червените Пледжър освен, че получи аркада на лицето и въпреки това доигра срещата, бе и най-полезен за своите с 23 точки, 7 борби, 5 асистенции и 2 откраднати топки, а за македонците се изяви добре познатият у нас доминиканец Карлос Морбан. Бившият баскетболист на ЦСКА, който стана причина за наказанието на червените преди 2 години, след като игра без работна виза в родния шампионат, завърши с 27 точки, а негово дело бяха и двата точни наказателни удари, с които гостите изравниха 0.11 сек. преди сирената.

В червения лагер Йордан Бозов, Димитър Ангелов и Тиери Зиг отбелязаха по 11 точки.

Преди контролата на мъжкия тим на ЦСКА, женският отбор на червените победи Левски Спартак с 98:44 в среща от 13-ия кръг на вътрешното първенство.

За ЦСКА не играха двете американки Латаша Байерс и Тифани Джонсън, двете сръбкини Бранкица Хаджович и Таня Чиров, както и Теодора Петрова и Светла Асенова. В тяхно отсъствие най-резултатна за червените ангели бе Наталия Топалова с 22 точки, а за Левски Спартак Златина Калоферова завърши с 19 точки. Воденият от новия национален селекционер Георги Божков тим напълно доминираше над младия тим на сините и логично се стигна до разгромната разлика в крайния резултат.