Отборът на Хасково 2012 показа невероятен характер в последните минути и спечели като гост на Монтана 2003 с 85:84 точки в третата среща от финала на женското баскетболно първенство на България.

Монтана 2003 продължава да води в серията с 2:1 победи, след като постигна два успеха като гост. Играе се до три победи от пет мача. Четвъртата среща е утре отново в Монтана. При успех домакините могат да стигнат до трета титла в историята си след 1995 и 2000 година.

Гостенките поведоха с 10:4 и с 15:9 в началните минути, но с кош на Даниела Петева домакините стигнаха до обрат - 17:15. В деветата минута преднината на Монтана беше 24:17.

В началото на втората четвърт с кош на Радостина Димитрова носителките на Купата на България имаха аванс от 31:21, а на почивката водеха с 47:36.

През третата част състезателките на Елена Станкова на два пъти намаляваха пасива си до две точки - 50:52 и 54:56, но след силна серия в края баскетболистките на Монтана направиха 64:54.

В последните 10 минути беше регистрирана и най-голямата преднина за домакините - 12 точки при 68:56 след кош от Фаул на Келиндра Закъри 8:13 минути преди сирената. До края
обаче баскетболистките от Хасково показаха невероятен характер и стигнаха до обрат.

Мея Тирера вкара 7 поредни точки, с който гостенките стигнаха до обрат 79:78 2 минути преди края. Келиндра Закъри отговори с два наказателни удара за Монтана 2003, но тройка за Хасково 2012 отбеляза Катерина Рудева за 82:80.

27.4 секунди до края Закъри беше фаулирана и вкара два фаула за 84:83. В ответната атака за гостите Тирера първо пропусна, но спечели борбата, след което отбеляза за 85:84 за Хасково 2014 6.4 секунди до края. В последната атака Шарел Алън стреля, но топката се завъртя около ринга и излезе.

Мея Тирера беше най-полезна за победителките с 34 точки, 9 борби и 5 асистенции. Катерина Рудева добави 17 точки и 10 асистенции, а Ралица Нанева реализира 16 точки.  За домакините Келиндра Закъри приключи с 27 точки, а по 14 точки записаха Моник Рийд и Даниела Петева.

Трета среща от финала на женското баскетболно първенство на България:

Монтана 2003 - Хасково 2012 - 84:85 (24:21, 23:15, 17:18, 20:31)
* Монтана 2003 води в серията с 2:1 победи. Играе се до три успеха от пет мача. Четвъртата среща е 29 април отново в Монтана.

Монтана 2003: Виктория Стойчева 10, Келиндра Закъри 27, Моник Рийд 14, Даниела Петева 14, Шарел Алън 11 (Надежда Симеонова 0, Радостина Димитрова 8, Габриела Николова 0)
Хасково 2012: Катерина Рудева 17, Нели Пашева 4, Ралица Нанева 16, Мея Тирера 34, Доминик Моузли 9 (Жени Димитрова 5)