Монтана 2003 се доближи само на една победа от титлата, след като спечели като гост на Хасково 2012 с 80:72 точки във втория мач от финалната серия на женското баскетболно първенство на България.

Играе до три победи от пет мача, а третата среща е на 28 април в Монтана.

Възпитаничките на Стефан Михайлов преодоляха пасив от 11 точки и стигнаха до успеха след по-добра игра през второто полувреме.

Така Монтана 2003 може да направи дубъл този сезон, след като спечели и Купата на България.

Двата отбора изиграха равностойна първа четвърт. През вторите 10 минути обаче домакините имаха предимство и след серия от 7:0 в края на частта поведоха с 36:29 на почивката.

В началото на третата четвърт преднината на тима на Хасково 2012 достигна 11 точки след два наказателни удара на Доминик Моузли - 40:29. Последва силна серия за гостенките, които изравниха - 45:45. Преди последните 10 минути отново имаше равенство - 56:56.

С кош на Шарел Алън Монтана 2003 поведе с 58:56 в началото на последната четвърт и поддържаше аванс до края на двубоя. 1:15 минути до сирената гостенките водеха със 75:72, след което Алън вкара един фаул. После и Петева беше точна от наказателната линия за 77:72 22 секунди до финала.

За победителките се отличи Моник Рийд с 26 точки и 15 борби. Шарел Алън добави 22 точки, 9 борби и 5 асистенции, а по 9 точки вкараха Виктория Стойчева и Радостина Димитрова.

За домакините Мея Тирета записа "дабъл-дабъл" - 29 точки и 13 борби. Ралица Нанева завърши със 17 точки, а с 16 точки и 6 борби приключи Доминик Моузли./БТА