Гръцки треньор прокуди Филип Виденов от България
Гръцки треньор прокуди Филип Виденов от България

Скандално решение на треньора на Лукойл Академик Димитрис Галанис да отстрани от отбора Филип Виденов, остави "студентите" без най-добрия им играч в последния мач от Еврокъп.

Виденов най-вероятно отново ще се ориентира да си търси отбор в Европа, след като не успя да постигне това, което искаше, с българския шампион.

Лукойл вече отпадна, но търканията между Виденов и Галанис са от известно време, и явно са взели връх през изминалите дни, след мача с Рилски спортист.

Гръцкият специалист със скромна визитка има търкания с един от най-доказаните български баскетболисти в Европа от самото си пристигане начело на тима.

Самият Виденов се опитваше да запази добрия тон в отбора, но явно проблемите вече са достигнали пиковата си точка, след като гардът даде интервю в спортен всекидневник, в който изрази обидата си от малкото игрово време, което му дава Галанис, и отношението към себе си.

Виденов е бил отстранен, и в понеделник и не тренира със съотборниците си, а днес не бе в зала "Универсиада" за мача с Асесофт Плоещ.

Договорът на Филип изтича с края на груповата фаза от Еврокъп, и след тези скандални последни дни, е сигурно, че няма да остане част от Лукойл.

Самият Галанис отказа да даде какъвто и да било конкретен отговор на въпросите за Виденов, като единственото, което даде като обяснение на всички запитвания за този играч бяха, че е въпрос на проблеми "вътре в семейството на Лукойл", които няма да бъдат разисквани извън отбора.

Не стана ясно дали Виденов е предизвикал с нещо отстраняването си, или Галанис сам е искал да се освободи от един от лидерите на тима, когото почти не използваше от идването си в Правец.

Доста от баскетболистите на Лукойл демонстративно изразиха неразбирателството си с гръцкия треньор в последните мачове, като не слушаха указанията му по време на прекъсванията, и по друг начин показваха пренебрежението си.