Шампионът на България по баскетбол за жени Дунав 8806 започна с победа полуфиналната серия срещу Хасково 2012. Дунав победи със 79:70 точки, а втората среща е отново в Русе в петък от 18 часа.

Още в началото домакините поведоха и в средата на първата четвърт се откъснаха със 7-8 точки напред. Те запазиха разликата до края на периода, а в началото на втория тя за първи път стана двуцифрена, пише bgbasket.com. На моменти преди почивката отборът на Хасково се приближи само на 5 точки, но след 20 минути игра Дунав водеше с 12.

Домакините продължиха да контролират случващото се на терена и след почивката, когато се откъснаха с 19 точки напред, а след третата част авансът им беше 15. Макар и намален, домакините запазиха аванс до края и закономерно победиха.

Дабъл дабъл от 20 точки и 14 борби за победителките записа Кристина Сантяго. По 13 точки вкараха Виолина Кочева и Зорница Костова (7 асистенции), а пет баскетболистки на тима завършиха с двуцифрен актив.

За Хасково 2012 Уолтия Рол регистрира 24 точки и 11 борби, а с 19 плюс 8 борби и 5 асистенции се отчете Корин Адамс.