Отборът на Дунав 2007 надви Ямбол с 89:75 точки в късния мач снощи от втория кръг на мъжкото ни баскетболно първенство.

Гостите започнаха двубоя по-добре и след 10 минути игра вече водеха с 28:20, благодарение на силното представяне на Димитър Ангелов и Дечо Коешинов. В средата на втората четвърт обаче домакините взеха инициативата и се хвърлиха на щурм за пълен обрат, написа bulgarianbasket.com.

Дунав взе 3 точки преднина на почивката – 45:42, а второто полувреме премина изцяло под диктовката на играчите на наставника Румен Шопов. Павел Нойков реализира 30 точки, от който 5 тройки, Нинослав Тмушич завърши с 18 точки и 11 борби, а гардът Иван Николов вкара 16 точки и овладя 10 борби.

За Ямбол на старши треньора Иван Чолаков - Димитър Ангелов отбеляза 24 точки, а Станислав Говедаров и Дечо Коешинов добавиха общо 25. Вукашин Живкович въобще не влезе на терена, а тепърва предстои дебютът за Ямбол на втория украинец - центъра Вадим Река.

ЦСКА Интерлоджик посреща Балкан Ботевград от 18 часа в зала „Христо Ботев” в отложен мач от втория кръг. И двата тима записаха загуби на старта в шампионата.