Спартак Плевен и Черноморец Бургас остават на дъното в класирането, след като записаха домакински загуби в срещите си от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Спартак отстъпи пред Евроинс Черно море с 81:95 (25:27, 20:27, 13:23, 23:18) точки. За варненци с 23 точки завърши Пламен Алексиев, а за домакините се отличи Хрисимир Димитров с 18 точки.

Черноморец загуби от Балкан Ботевград с 85:97 (23:18, 21:22, 24:22, 17:35) точки. Двубоят започна оспорвано, но домакините показаха повече свежест и спечелиха първата част с 5 точки разлика. До почивката двубоят остана много равностоен, като тимът от Бургас успя да запази аванс от 4 точки.

Домакините увеличиха преднината си на 6 точки преди началото на последната четвърт, но в края силите им не стигнаха и Давидов и компания показаха класа, която им осигури успеха.

За домакините Симеон Найденов записа 24 точки, а за победителите Георги Давидов реализира 24 точки, а по 17 точки добавиха Емил Бинев и Дуейн Мортън.

Утре е последната среща от кръга между Рилски спортист и Ямбол. В дербито на кръга Лукойл Академик победи у дома Левски с 93:85.