ЦСКА разгроми Сливен с 92:63 в последния мач от 12-я кръг в мъжкото баскетболно първенство. Така „червените“ се изкачиха до четвърто място в класирането, а Сливен се закотви на последното десето. ЦСКА може да спори и за третата позиция в шампионата, тъй като е с равен брой победи – седем с Балкан, Черно море и Спартак Плевен. Сливен пък ще се радва на вероятното решение на БФ Баскетбол да остави първенството с десет отбора и във втората фаза.

Старши треньорът на ЦСКА Росен Барчовски пусна в игра изненадваща титулярна петица, в която попаднаха Крум Дойчинов и Живко Стоянов, а на пейката останаха Лавел Пейн и Христо Николов. Така срещата започна сравнително равностойно, с лек превес на домакините, който взеха първата част с 27:21. Втората четвърт обаче реши мача, тъй като ЦСКА позволи на противника да отбележи едва девет точки, срещу 25.

Въпреки опитите на Сливен и резервите, които пусна в игра Барчовски, класата на „армейците“ не остави шанс за аутсайдера в шампионата.

Страхотен мач за ЦСКА направи капитанът Георги Давидов, който завърши с 24 точки и осем борби. Центърът бе безгрешен от фаул линията и реализира 10 от 16-те си опита за кош от игра.

Добре се включи и Живко Стоянов, който показа, че заслужава доверие с 18 точки, от които три тройки.

За гостите от Сливен с 19 точки най-резултатен бе Стоян Петков. Тимът на Сабин Маринов обаче нямаше добра успеваемост в стрелбата и бе превъзхождан тотално под коша.