Баскетболистите на ЦСКА бяха разгромени от Рилски Спортист в Самоков с 93:71 точки, като разликата дори стигна 30 точки. „Червените” поведоха с 21:16 след първата четвъртина, но тимът воден от Петко Делев заигра по-добре в нападение, написа bulgarianbasket.com.

Домакините натрупаха преднина от 10 точки до края на първото полувреме -47:37. След почивката събитията на терена не се промениха особено, а разлита достигна 20 точки в полза на Рилски спортист.

Последните 10 минути бях изцяло в полза на домакините от Самоков, а авансът им удари 30 точки при 83:53. До края на двубоя играчите на ЦСКА все пак успяха да намалят малко разликата.

Илко Нанев бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Асен Саралийски също направи много добър мач и приключи с 16 точки и 6 борби. Новото попълнение на Рилски спортист Сантос Мартинес изглеждаше притеснен, но все пак успя да отбележи с 9 точки и 5 борби.

За ЦСКА четирима от титулярите отбелязаха повече от десет точки. Лавел Пейн и Христо Николов вкараха по 15, а Людмил Хаджисотиров добави 14 точки. След добрия мач срещу Левски, този път Майк Хендерсън завърши с едва 10 точки.