Женският баскетболен отбор на ЦСКА се класира за Финалната четворка в Адриатическата лига след убедителна победа над Меркур Целие с 84:67. Класирането на „червените ангели” за финалите означава, че те ще са домакин на турнира, който е на 17 и 18 март.

Баскетболистките водени от наставника Георги Божков водеха през целия двубой, като още в 5-та минута резултатът бе 13:1. На почивката преднината на червените вече бе 20 точки, а през второто полувреме гостите не успяха да стопят пасива си на по-малко от 15 точки. Американката Латаша Байес изигра страхотен мач за ЦСКА и завърши с 22 точки и 12 борби. Точната ръка на сръбкинята Таня Чиров пък даде тласък на уверената игра на съотборничките си реализирайки 18 точки, от който 3 тройки. Нейната сънародничка Бранкица Хаджович добави 14.

В последните минути на срещата наставникът Божков даде възможност и на по-младите да опитат вкуса на международния сблъсък. Решаващо за успеха на българките се оказа и здравата защита, която демонстрираха, което пък не позволи на словенките да демонстрират силната си стрелба от далечно разстояние.

За Финалната четворка вече се класираха хърватските Шибеник Джоли и Госпич, като един от тези два тима ще е съперник на ЦСКА на полуфиналите в Адриатическата лига. До края на редовния сезон в надпреварата червените имат само още един мач – гостуване на Херцег Нови следващата седмица, а в последния кръг българския тим почива.

„Горда съм със своя тим”, заяви атрактивната американка Латаша Байерс, а Таня Чиров си пожела тя и съотборничките й да играят още по-добре на Финалната четворка в София пред собствена публика.