ЦСКА-Интерлоджик загуби с 85:87 точки след продължение от Рилски спортист (Самоков) като домакин в среща от 14-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на България.

След оспорвана първа част, завършила 20:19 за "червените", момчетата на Росен Барчовски спечелиха втората с 21:16 и на почивката водеха с 6 точки - 41:35.

Играта през третата и четвъртата част бе изключително равностойна. След две тройки на Христо Николов "червените" успяха да поведат със 77:75, а след това с кош на Георги Давидов направиха 79:76. Последваха два наказателни удара на Александър Груев и Илко Нанев и гостите стигнаха до 79:79 и вкараха мача в продължение.

В допълнителните пет минути Рилски спортист вкара 8 точки срещу 6 за домакините и стигна до успеха с 87:85 точки.

За ЦСКА-Интерлоджик изключително силен мач направи Христо Николов, който завърши с 34 точки и 12 борби, Георги Давидов добави 19 точки. За Рилски спортист Александър Груев записа 29 точки.