Баскетболистките на ЦСКА победиха ЛукОйл Нефтохимик в дербито наженското ни първенство с 69:65, но въпреки това остават на второ място във временното класиране.

Първата част приключи в полза на „червените ангели” - 21:20. В началните минути срещата бе равностойна, като отборът на гостите дори водеше в по-голяма част от мача, но не с повече от 3 точки.

След 20 минути игра ЦСКА дръпна с 34:33, но ЛукОйл изравни 3 минути след почивката при 38:38, без разликата да надвишава 5 точки до момента.

В края на третата част гостите водеха с 55:56, въпреки че на полувремето крехката преднина бе за „червените агнели”.

В края на мача „червените ангели” успяха да се мобилизират и отново дръпнаха с 6 точки разлика само 3,19 минути преди края на мача, което им донесе успеха с 69:65 точки.

Най-резултатна за ЦСКА бе Бранкица Хаджович с 19 точки, а Байерс записа 18. За гостенките Браун реализира 24, а Славова – 16.

Шампионките от Бургас запазиха домакинското си предимство в очертаващия се финал между двата тима в надпреварата.

ЛукОйл Нефтохимик спечели първия сблъсък с ЦСКА в шампионата на 19-и декември миналата година с 79:67, но тогава отборът воден от Георги Божков бе без двете си американки.

Само преди няколко дни женският тим на „червените” разгроми бургазлийки във финала за Купата на България в Перник с 102:72.