Баскетболният тим на Черно море победи убедително ЦСКА в първия мач от международния турнир „Петър Майсторов” в Ямбол, съобщи bulgarianbasket.com. Варненци надвиха „червените”„Моряците” с 86:63 точки, благодарение най-вече на силната втора четвъртина, като разликата на почивката бе 20 точки – 51:31. През второто полувреме двамата треньори използваха всички играчи, с които разполагат.

Левен Белберов вкара 17 точка за Черно море, а Симеон Ценов добави 16. За ЦСКА капитанът Георги Давидов бе най-полезен с 15 точки и 13 борби, а гардът Людмил Хаджисотиров реализира 13 точки. В игра се включи и Тони Дечев, който ще изпълнява функциите и на помощник-треньор на „червените”.

Другите два участника в надпреварата са домакините от Ямбол и сръбският Здравле Лесковац.