ЦСКА за втори пореден път победи в баскетболното дерби Левски в разстояние на по-малко от един месец.

Пред погледа на гръцките си собственици червените се наложиха с 90:82 (28:14, 42:39, 65:61) като домакини в зала Христо Ботев, повтаряйки успеха си от 11 януари, когато спечелиха с 85:78.

ЦСКА поведе в началото и вкара два пъти повече точки от сините през първата част, завършила при резултат 28:14.

Възпитаниците на Любомир Минчев обаче се мобилизираха през втората четвърт и успяха да стопят преднината на червените на почивката до три точки – 39:42.

Левски успя да изравни в началото на третата част и да поведе в резултата, но момчетата на Росен Барчовски се мобилизираха и дръпнаха с 65:61 преди последните десет минути.

В заключителната четвърт интрига имаше до 69:68 в полза на ЦСКА, когато Ростислав Диков пропусна наказателен удар и възможността да изравни за Левски.

В последните минути червените увеличиха преднината си, докато сините разчитаха на фаловете, опитвайки се да намалят пасива си, но не успяха, за да се стигне до крайното 90:82 за ЦСКА.