ЦСКА взе ценен успех в Самоков след като победи доста убедително домакините от Рилски спортист с 82:61 точки. Христо Николов и Георги Давидов бяха най-резултатни съответно с 19 и 16 точки, но Людмил Хаджисотиров и Лавел Пейн също им пригласяха добре, тъй като отбелязаха респективно 14 и 11 точки. Американецът Пейн добави и 11 борби за „червените”. От стартовата петица на треньора Росен Барчовски само плеймейкърът Майк Хендерсън остана с по-скромен точков актив – 4.

ЦСКА водеше само с 2 точки на почивката при 36:34, но изигра много силно второ полувреме като спечели третата четвъртина с 24:14, а последната с 22:13 точки.

За тима воден от Петко Делев най-полезни бяха Илко Нанев и Александър Груев, които завършиха съответно с 11 и 10 точки. Нанев овладя и 10 борби.

В Ямбол отборът на Балкан Ботевград стигна до победата след 80:76 срещу местния тим. Иван Лилов направи отличен мач за своя състав и отбеляза най-много – 19 точки. Бойко Миленков вкара 17, а американският ветеран Дуейн Мортън – 15 за успеха на отбора воден от Георги Младенов. Срещата бе доста оспорвана и равностойна, като първо Балкан натрупа преднина за 32:16 след 10 минути, а Ямбол взе втората част с 28:13 и така гостите водеха само с точка на почивката. Второто полувреме също предложи много емоции на зрителите, но Балкан успя за запише победа в първенството. За домакините с наставника Иван Чолаков начело най-резултатен бе националът Димитър Ангелов с 26 точки, а Станислав Говедаров завърши с 15 точки и 10 борби в актива си.

Статистика: bulgarianbasket.com