Считаният за аутсайдер състав на Дунав 2007 бе на крачка от сензацията в 17-ия кръг от държавното първенство по баскетбол за мъже.

В изпълнената до край зала в Русе домакините водеха в резултата до последните пет секунди на двубоя, завършил при резултат 82:81 точки за червените.

Дунав, който при гостуването си в София бе разгромен загуба с 58:111 точки, започна много мотивирано. Играта бе кош за кош, а след края на полувремето успя да вземе макар и минимална преднина от три точки 43:40.

По подобен начин се разви и второто полувреме, като решаващ за крайния изход се оказа последния кош на Лавел Пейн. В последните 20 секунди на двубоя той показа железни нерви и реализира отсъдения кош за нарушение на Тмушич.

Най-резултатен в срещата бе Павел Нойков от Дунав, а Николов и Тмушич добавиха по 13 точки за русенци. За успеха на ЦСКА Христо Николови Живко Стоянов отбелязаха по 19 точки.