Черно море Еврохолд допусна домакинска загуба от Балкан (Ботевград) с 96:100 точки в среща от 21-ия кръг на първенството на България по баскетбол за мъже - първа осмица.

Баскетболистите на Балкан започнаха сравнително добре мача и поведоха в резултата. Гостите почти не грешаха и постепенно увеличаваха преднината си, като в края на частта тя бе 8 точки.

През втората част отново гостите диктуваха положение и успяха да поведат с 13 точки разлика при резултат 27:40. След това обаче играчите на Черно море отбелязаха 9 безответни точки и се върнаха в мача. На полувремето домакините отстъпваха само с точка разлика на Балкан - 46:47.

Гостите започнаха много добре и третата част и след разнообразни ефекти и точна стрелба от зоната за трите точки отново дръпнаха в резултата.

Силите на Черно море стигнаха единствено да намалят пасива си до 6 точки.

През последната част отново гостите играха по-активно, поддържаха аванса си и почти безпроблемно спечелиха мача.

Сред домакините отново най-добри прияви имаха новопривлечените американци Тод Галоуей и Брайс Шелдън, отбелязали общо 52 точки.