Черно море Тича победи много трудно Академик Бултекс с 85:79 и изравни резултата в плейофната серия в българския баскетболен шампионат при мъжете. Решаващата трета среща е на 2 май от 18:30 часа в Пловдив.

Двата отбора изиграха изключително интересна първа част. Гостите започнаха по-силно срещата и поведоха със 7:2. Последваха силни изява на играчите на домакините, които вкараха 8 поредни точки и поведоха с 10:7.

Академик Бултекс изравни веднага, последва още едно равенство при 14:14, а с добра игра в последните секунди на първата част домакините я спечелиха с 20:16. Черно море Тича продължи с добрата си игра и през втората част и започна да трупа аванс, който достигна до 9 точки при 34:25.

Домакините показа и по-добра стрелба от зоната за три точки, отколкото през първата част. На полувремето резултатът бе 44:39 за Черно море Тича.

След почивката за малко повече от 2 минути игра гостите стопиха изоставянето си и поведоха при 48:47. Отборът на Академик Бултекс обаче не успяваше да натрупа сериозна преднина, а домакините успяха да изравнят при 56:56 около три минути преди края на втората част.

Гостите обаче показаха много добра стрелба от зоната за три точки и взеха третата част с 25:17, а авансът им преди последната четвърт бе 3 точки 64:61. След две минути и половина игра през последната четвърт домакините успяха да изравнят резултата при 68:68.

Последваха още две изравнявания, след което домакините поведоха в резултата. Черно море Тича успя да поддържа преднината си и заслужено спечели мача с 85:79 и изравни резултата в серията.