Националният ни отбор по баскетбол се изкачи на втора позиция след третия кръг на евроквалификациите за шампионата в Литва през 2011-та година. Съставът ни воден от треньора Росен Барчовски има две победи от два мача, колкото има и лидерът в групата и бъдещ съперник на националите Белгия.

Белгийците победиха Португалия като гост със 78:69 точки, а в сряда от 21.15 часа посрещат България в град Антверпен.

Второто поражение на Полша пък смъкна тима на трето място във временното класиране, следван Грузия и Португалия.

Героят за баскетболния ни мъжки отбор при успеха над Полша снощи Филип Виденов влезе сред най-резултатните в групата и зае четвърта позиция със средно 21.5 точки на мач. Виденов завърши с 26 точки и 6 борби за 30 минути на терена в зала „Универсиада”.

Баскетболният ни състав пътува за Белгия утре с полет на нискотарифната авиокомпания Уиз Еър до Айндховен, а от там играчите ще бъдат превозени с автобус до Антверпен.