Шампионките от Дунав 8806 продължават победния си ход в традиционния международен турнир "Русчукъ".

Момичетата на Георги Божков надделяха с 86:64 (25:17, 15:10, 20:19, 26:18) над финалиста в първенството и носител на Купата на България Нефтохимик 2010 във втория ден на надпреварата в "БУЛСТРАД АРЕНА".

"Сините феи" започнаха по най-добрия начин двубоя, като бързо наложиха своето темпо и до края на първата част дръпнаха с 25:17.

Това позволи на Георги Божков да започне рано с ротацията и оборотите понамаляха. Все пак дунавският аванс дори се увеличи и полувремето дойде при 40:27 за домакините.
След почивката шампионките намалиха още оборотите, но авансът им не намаля и 10 минути преди края водеха с 60:46. Финалната сирена дойде при 86:64 за дунавки.

Най-резултатна за дунавки бе Дженифър Брандън с 18 точки, а Виолина Кочева отбеляза 14. За гостите Мария Желязкова вкара 14 точки, а Йелена Йованович добави 13.

Преди това "Шепши" Сфънту Георге разгроми полуфиналиста от първенството и Купата на Сърбия "Шумадия" Крагуевац със 93:48 (31:12, 18:8, 24:14, 20:14). Най-добра за победителките бе бившата дунавка Шанте Еванс с 25 точки, а с по 11 т. се отличиха Матеа Тавич и Ким Пиер - Луи. За сръбския тим 20 точки записа Александра Катич, а Йелена Първулович вкара 11 т.

Утре програмата на престижния турнир в "БУЛСТРАД АРЕНА" изправя един срещу друг "Шумадия" и "Нефтохимик 2010" от 13 ч. От 15 ч. пък шампионките "Дунав 8806" ще срещнат "Шепши" в своеобразен финал на надпреварата. Билетите са с цена 6 лв., като отново ще са дневни и с тях любителите на баскетбола ще могат да наблюдават по два мача.