ЦСКА Интерлоджик постигна трудна победа над Ямбол с 86:80 (23:12, 12:31, 29:16, 22:21) точки в мач от 5-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Срещата премина при приливи и отливи в играта и на двата отбора, но в крайна сметка след оспорвана последна част „червените” стигнаха до успеха с 6 точки разлика.

Домакините изиграха силни първа и трета част, а гостите от Ямбол - силна втора част, която спечелиха с 31:12 точки. В 26-та минута резултатът бе равен 52:52.

Най-голямата разлика в мача бе в 37-та минута - 12 точки за домакините при 82:70. След това възпитаниците на Иван Чолаков направиха серия от 10:0 и намалиха на 82:80, но след това допуснаха две грешки в нападение, а "червените" вкараха два коша и спечелиха мача.

За ЦСКА Милош Шакота записа 23 точки, Крум Дойчинов добави 18, а Ибрахим Адаму завърши със 17 точки и 15 борби. За Ямбол Станислав Говедаров вкара 20 точки.