Отборът на Берое навакса изоставане от 16 точки и обърна гостуващия Черно море Тича с 87:81 (18:22, 23:30, 21:15, 25:14), за да поведе с 2:0 победи в полуфиналния плейоф на Националната баскетболна лига за мъже. Така старозагорци се доближиха само на един успех от класиране за финала.

Домакините започнаха по-активно и поведоха с 12:6, но постепенно варненци овладяха инициативата и стигнаха до обрат още до края на първата четвърт, а две минути и половина преди почивката те дори водеха с 50:34.

През второто полувреме Берое постепенно започна да налага волята си, като 34 секунди преди края на третата четвърт намали пасива си до 2 точки при 62:64.

Старозагорци реализираха 8 безответни точки, за да поведат 6:19 минути преди сирената със 74:73.

В решаващи за изхода на мача се превърнаха последните пет минути и половина, в които гостите не успяха да реализират кош от игра, като вкараха само 3 пъти от наказателната линия, а в същото време беройци нанизаха 11 точки, за да триумфират.
Тихомир Желев беше най-резултатен за успеха с 22 точки, а резервата Брандис Рос добави 19 точки и 7 борби.

За Черно море с по 22 точки завършиха Филип Дедийер и Никола Джурич.

Втори мач от полуфиналните плейофи на първенство на България по баскетбол за мъже (играе се до три победи от пет мача):

Берое - Черно море Тича - 87:81 (18:22, 23:30, 21:15, 25:14)
* Берое води с 2:0 победи в серията /БТА