Берое постигна повече от убедителна победа срещу Черно море, със 102:68 в първи мач от полуфиналните плейофи в НБЛ.

Старозагорци нанизаха над 100 точки във втори пореден плейофен двубой и дадоха заявка за отлично представяне в серията.

Черно море поднесе изненадата на четвъртфиналите, след като отстрани втория от редовния сезон Академик Пловдив, но днес не успя да отговори на мощта на съперника.

Постепенно Берое си осигуряваше все по-голяма преднина, като след първата част водеше със 6 точки, на почивката вече 49:29, а след третия период имаше аванс от 30 точки.

Това позволи на Любомир Минчев да използва пълния си състав, като никой не игра повече от 26 минути.

С 26 точки за успеха завърши Омари Гудул, 18 добави Брандис Райли-Рос, а по 12 отбелязаха Тихомир Желев и Аарън Джоунс.

Венелин Христов и Веселин Георгиев вкараха по 12 за Черно море, а Филип Дедиер реализира 10.

Вторият мач от серията е в неделя от 18.30 часа, отново в Стара Загора.