Баскетболистите на Берое постигнаха убедителна победа над Рилски спортист с 94:78 (25:17, 20:20, 28:16, 21:25) в Стара Загора в първа среща от серията за третото място в Националната баскетболна лига за мъже.

Вторият мач е в сряда в Самоков от 20 часа. Ако се стигне до равенство 1-1 победи, то третият решителен двубой ще е петък, 25-и май от 19 часа.

Старозагорци започнаха силно и след 10 минути вече водеха с 25:17. На почивката Берое дръпна с 45:37, а след като натрупа още по-голям аванс в третата част, Рилски спортист нямаше как да застраши домакините.

Най-резултатен за победителите бе Александър Янев с 29 точки, а Николай Стоянов добави 14.

За Рилски спортист Златин Георгиев наниза 18 точки. Вторият мач е в сряда (22 май) в Самоков.

Първи мач от серията за третото място в Националната баскетболна лига за мъже (играе се до две победи от три мача):

Берое (Стара Загора) - Рилски спортист (Самоков) - 94:78 (25:17, 20:20, 28:16, 21:25)  /БТА