Берое (Стара Загора) разгроми гостуващия Ямбол със 105:76 точки (24;25, 32:20, 29:18, 20:13) в първа среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Берое е на трето място в класирането с 14 победи и 6 загуби, а Ямбол заема 8-а позиция с 5-15.

Единствено първата четвърт на двубоя беше равностойна, след което възпитаниците на Любомир Минчев доминираха.

Домакините изиграха силна втора част и на почивката имаха преднина от 56:45. През третата четвърт играчите на Берое поведоха с 24 точки при 81:57, а минута преди сирената водеха с 31 точки при 105:74.

Най-резултатен за победителите беше Остин Барнс с 21 точки и 9 борби. Още петима играчи на Берое завършиха с двуцифрен точков актив. Тихомир Желев вкара 17 точки, Александър Тодоров - 16, Аштън Муур - 12, Станислав Ваклинов и Николай Николов - по 10 точки.

За Ямбол се отличиха Милян Боцка с 22 точки и Станислав Говедаров със 17 точки. В следващия кръг Берое гостува на Лукойл Академик. Двубоят е на 12 март в Правец./БТА