Отборът на Хасково 2012 победи като гост Нефтохимик 2010 (Бургас) със 79:71 (12:22, 22:9, 15:21, 30:19) точки и за пръв път в историята си се класира за финала на женското баскетболно първенство на България.

В спора за титлата баскетболистките на Хасково ще стрещнат тима на Монтана 2003, който отстрани шампиона Дунав 8806.

Състезателките на треньора Елена Станкова спечелиха с 3:0 успеха полуфиналната серия и в спора за титлата ще срещнат тима на Монтана 2003, който с 3:0 отстрани шампионките от миналата година Дунав 8806 (Русе).

Така след две поредни трети места Хасково 2012 стигна до финала на женското първенство. Домакините започнаха мача със серия от 22:6, но на почивката гостенките направиха обрат - 34:31.

Двата отбора изиграха равностойна трета четвърта, но седем минути преди сирената баскетболистките от Бургас поведоха с 10 точки - 59:49. Три минути преди края Хасково направи силна серия и изравни при 63:63. След това гостенките записаха серия 12:4 в последните две минути на срещата за 75:67 и спечелиха двубоя.

Лиа Галдейра изигра поредния си силен мач за Хасково 2012. Тя завърши с 32 точки, 10 борби и 8 асистенции.

Мея Тирера добави 29 точки и 11 борби, а Доминик Мозли вкара 14 точки. За Нефтохимик 2010 се отличи Олга Мазниченко с 40 точки и 16 борби.

Тамара Баич добави 12 точки, а Мария Желязкова записа 10 точки.