Ямбол разгроми гостуващия Академик София с 93:62 (24:13, 23:10, 28:20, 18:19) в първа среща от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Иван Чолаков доминираха през всичките 40 минути.

Домакините водеха с 47:23 на почивката, а през второто полувреме продължиха да увеличават преднината си. Пет минути преди края играчите от Ямбол имаха аванс от 38 точки при 87:49.

За победителите се отличиха Огъстин Окосун с 21 точки, Ивко Ивков с 16, Станислав Говедаров с 14 и Дарин Иванов с 12 точки. За Академик най-полезен беше Цветомир Чернокожев, който завърши с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 12 борби. Николай Николов добави 12 точки.

За Ямбол това е трета победа за сезона в девет срещи. Тимът е на пето място в класирането, а Академик допусна седмо поражение в девет мача и е на седма позиция. Останалите три срещи от кръга са в събота и неделя. /БТА