Вицешампионът Балкан (Ботевград) победи като гост Спартак (Плевен) с 93:72 (26:17, 15:21, 24:12, 28:22) точки в среща от петия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Двата отбора изиграха изиграха оспорвано първо полувреме, след което възпитаниците на Небойша Видич спечелиха третата част и преди последните 10 минути имаха преднина от 65:50, а до края на мача не позволиха да бъдат застигнати в резултат.

За Балкан се отличи Александър Гаврилович с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 12 борби. 13 точки отбеляза Венцислав Петков, а 12 - Брандън Браун.

За Спартак с 28 точки и 6 борби се отчете Константин Коев, а 12 точки добави Николай Маринов.

Академик Бултекс 99 записа първа победа за сезона. След три поредни поражения възпитаниците на Дарко Костич спечелиха като гост на Академик София със 102:79 (30:10, 26:22, 26:28, 20:19) в Правец. Пловдивчани поведоха с 56:32 на почивката и без проблеми стигнаха до успеха.

За победителите Васил Бачев вкара 25 точки. Петер Олисемека направи "дабъл-дабъл" - 23 точки и 19 борби. Дешон Найт добави 16 точки, Венелин Христов - 13, а с 12 се оттегли Младен Виткович. Цветомир Чернокожев вкара 19 точки за домакините. Николай Николов записа 15, а с 12 точки завърши Лъчезар Димитров.

Ямбол спечели домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 90:79 (16:27, 32:23, 21:9, 21:20) точки и записа първи успех за сезона. Варненци имаха аванс от 13 точки в началото на втората част, но домакините постепенно намалиха изоставането си. След силна трета част, която баскетболистите от Ямбол спечелиха с 21:9 те поведоха с 69:59 и удържаха аванса си до края. За Ямбол Айзея Уилямс завърши с 26 точки, а по 13 добавиха Никола Джурич и Огъстин Окосун. За Черно море Тича Георги Боянов се отличи с "дабъл-дабъл" - 23 точки и 14 борби, а Цветомир Куртев реализира 18 точки./БТА