Отборът на Балкан Ботевград записа десетата си победа в НБЛ след успех във Варна над Черно море Тича с 99:79. Загубата пък е 13 за състава на домакините, независимо от страхотното представяне на Георги Боянов, който завърши с дабъл-дабъл - 31 точки и 10 борби. С дабъл-дабъл завърши и Александър Гаврилович от гостите - 17 точки и 14 борби.

В началото на мача играта бе равностойна и нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне напред в резултата. След едно равенство при 3:3 двата отбора постоянно сменяха водачеството си. В средата на частта домакините поведоха с 5 точки при 13:8. Гостите изравниха веднага при 13:13, последваха още две равенства, след което Черно море Тича поведе със 7 точки при 24:17 и спечели заслужено първата част с 26:21. През втората четвърт Балкан показа много по-добра игра и след малко повече от 4 минути игра изравни при 34:34. Последва още едно изравняване при 36:36, след което гостите поведоха с 5 точки при 41:36. На полувремето резултатът бе 48:42 за гостуващия тим.

След почивката и двата отбора допускаха доста грешки. Домакините успяха да намалят пасива си до 4 точки при 48:52, но Балка успя отново да върне аванса си. Минута и половина преди края на третата част с кош и реализиран наказателен удар на Павел Иванов гостите поведоха с с 15 точки при 66:51, а преди последната част Балкан водеше с 69:55. През последната част домакините не успяха да обърнат резултата и Балкан записа десетата си победа в първенството.