Берое загуби драматично от гостуващия Ямбол със 110:111 (28:30, 21:29, 34:26, 27:26) в двубой от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Срещата предложи много емоциии и обрати, но в крайна сметка беше спечелена от гостите. По този начин баскетболистите на Берое допуснаха първа домакинска загуба в настоящия сезон от НБЛ. Играчите от Ямбол изиграха по-добро първо полувреме и на почивката имаха аванс от 10 точки - 59:49.

В края на третата част баскетболистите на Любомир Минчева успяха да стигнат до обрат - 74:72, но след 30 минути отстъпваха с 83:85.

Играчите на Берое започнаха последната четвърт със серия от 15:3 и поведоха с 98:88, но 1:34 минута преди края гостите отново излязоха напред в резултата - 106:105 след кош на Айзея Уилямс.

При 110:105 за Ямбол 22 секунди преди края Тре Когинс отбеляза тройка за домакините, а след това добави и кош от наказателната линия. 17.7секунди преди сирената Берое изоставаше със 109:110. Никола Джурич вкара един и пропусна втория кош от линията за Ямбол, а пет секунди преди края Тихомир Желев също беше точен само веднъж от наказателната линия. В самия край на мача Станислав Говедаров не успя да вкара два фаула за тима на Ямбол, който обаче стигна до крайния успех.

Двата отбора показаха добър мерник от дистанция, като домакините вкараха цели 19 тройки от 31 опита, а гостите бяха точни в 10 от 18 опита. Възпитаниците на Иван Чолаков обаче вкараха 70% от стрелбите си за две точки, срещу 51 за беройци.
Капитанът на Ямбол Станислав Говедаров завърши с 32 точки и 7 асистенции. 23 точки и 6 асистенции добави Айзея Уилямс. Стоян Петков се отличи с 16 точки и 6 асистенции, а Евгени Иванов завърши с 13 точки.

За Берое Тре Когинс се отчете с 27 точки, 5 борби и 8 асистенции. 19 точки записа националът Николай Стоянов, 18 точки добави Тихомир Желев, а с 16 завърши Александър Янев. Джеймс Уайт се отличи с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 14 борби.