Вицешампионът Балкан победи Спартак Плевен със 73:57 точки и поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия от плейфите на Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три победи от пет мача.

Домакините водеха през целия мач, но натрупаха по-голяма преднина след силна игра в последната четвърт. Играчите на Балкан спечелиха с 8 точки първата част, а на почивката имаха аванс от 32:26.

Двата тима играха отлично в защита през първото полувреме. Най-голямата разлика в двубоя беше 22 точки при 73:51 минута преди последната сирена.

Мартин Маринов и Брандън Фортънбъри бяха най-резултатни за Балкан, след като реализираха по 15 точки. С 10 точки завърши Цветослав Острев.

За Спартак Плевен Урош Величкович вкара 18 точки, а 12 записа Самуел Франсис. Димитър Маринчешки направи "дабъл-дабъл" - 12 борби и 11 точки, а 10 точки отбеляза Герасим Николов./БТА