Вицешампионът Балкан победи Ямбол с 84:77 (26:20, 20:29, 16:17, 22:11) точки и се класира за финала на приятелския турнир по баскетбол за мъже за Купата на Ботевград, който започна днес в града.

Срещата беше и официално представяне на отбора за новия сезон пред родна публика.

Тимът на Ямбол водеше с 49:46 точки на почивката, но домакините изиграха силни последни 10 минути и стигнаха до крайния успех.

За Балкан се отличи Радослав Кочев с 18 точки и 7 борби. Колин Вос добави 17 точки и 9 борби, а Джейкъб Холмън завърши с 16 точки.
Венцислав Петков беше най-резултатен за Ямбол с 16 точки. С 15 точки и 9 борби приключи Стоян Петков, а 14 точки вкара Стойо Чолаков.
Във втория полуфинал по-късно днес ще играят Динамик (Белград) и Спартак (Плевен).

Финалът на турнира е в понеделник от 19.30 часа, а два часа по-рано е срещата за третото място.