Черно море Тича записа първа домакинска и общо четвърта загуба в надпреварата на Националната баскетболна лига.

Пред собствена публика варненският тим отстъпи на Академик Бултекс със 70:71, като в самия край на мача домакините бяха много близко до обрат в двубоя.

Домакините започнаха много добре срещата и успяха за около минута и половина да поведат с 5 точки при 7:2. По време на първата четвърт гостите няколко пъти успяваха да стопят изоставането си до само точка.

Седемнадесет секунди преди края на първата част с тройка на Васил Михайлов Академик Бултекс успя да поведе за първи път в срещата и спечели първата част с 22:21. Гостите показаха по-добра игра в началото на втората част, вкараха 7 срещу 2 точки за Черно море Тича и поведоха с 29:23.

Домакините допускаха много брак в играта си и Академик Бултекс успя около 4 минути преди почивката да поведе с 12 точки - 37:25. На полувремето преднината на гостуващия тим бе 9 точки - 42:33.

През третата част играта бе равностойна, а около 4 минути и половина преди края й домакините успяха да стопят изоставането си до 4 точки - 47:51. Академик показа по-добра игра до края на третата част и преди последната четвърт водеха с 10 точки - 59:49.

В последната част пловдивчани успяха да поддържат преднината си, но минута и половина преди края домакините успяха да намалят изоставането си до 3 точки - 67:70. Тридесет секунди преди края Черно море изравни при 70:70 и дори имаха възможност и да поведат, но Цветомир Куртев пропусна два наказателни удара.

Гостите успяха да реализират един наказателен удар в края и поведоха със 71:70, а домакините не успяха да реализират при атаката си и загубиха двубоя.

За Черно море най-резултатен беше Александър Янев с 22 точки, докато за победителите от Академик Джордън Семпъл реализира 28./БТА