Женският ни национален отбор по волейбол се изправя срещу настоящия световен шампион Русия довечера на първенството на планетата в Италия. Националките ще излязат срещу класния си съперник от 21 часа в мач от група F.

България няма победа до момента от шестте си срещи с Русия на световни първенства и има само един спечелен сет. Страната ни има една победа над Русия на Европейското през 1981-а година.

В момента обаче женският ни тим се намира с серия от три победни мача, а успехът в последните два дойде с чистото 3:0 гейма.

Русия волейбол жени

източник: fivb.org

Интересното е, че серията от 17 двубоя без поражения на Русия бе прекъсната в неделя, когато рускините загубиха от САЩ с 1:3. Това бе първата им загуба на такъв форум от ноември 2006-а година, когато паднаха от Бразилия с 1:3 гейма.

Отборът Русия никога не е губил две последователни срещи на Световно първенство, след разпадането на Съветския съюз.

В четвъртък националките пък се изправят срещу САЩ също от 21 часа.