Франция взе отлична победа с 3:1 гейма срещу Русия в мач от група В от олимпийската волейболна квалификация в Берлин.

"Петлите" изиграха много добър мач, и стигнаха до успеха за 99 минути игра.

Зрителите в зала "Макс Шмелинг" наистина видяха страхотен волейбол, а Франция се оказа просто твърде добра за Сборная.

Така утре мачът между все още настоящия олимпийски шампион Русия и България става изключително важен, и нашият тим трябва да се хвърли с всички сили за победа. Мачът е от 19 часа българско време.

Дербито между Франция и Русия започна отлично за европейския шампион, който спечели първия гейм на 15 точки. Ключова обаче се оказа травмата на титулярния разпределител на Сборная Дмитри Ковальов още в този период. Той напусна на носилка.

Русия върна интригата и взе втория с 25:20, въпреки че изоставаше на първото техническо прекъсване.

Третият и четвъртият период обаче отново бяха под диктовката на Франция, и "петлите" се наложиха с 25:17 и 25:19.

Звездата на Франция Ървин Нгапет бе във вихъра си с 26 точки, Антонин Розие добави 19. Максим Михайлов се отчете с 19 за Русия.

Русия е с победа и загуба дотук в група В, Франция и България имат по един успех, а Финландия е с две загуби.