Българският национален отбор по волейбол за девойки до 20 години загуби от Сърбия с 0:3 (23:25, 20:25, 27:29) гейма в среща за разпределение на местата от 5-о до 8-о на световното първенство в Пуерто Рико. След поражението националките ще играят за седмата позиция на шампионата.

Срещата беше повторение на финала на Балканиадата в Суботица, когато западните ни съседки се окичиха със златните медали след успех със същия резултат.

Топреализатор в мача стана капитанът на България Гергана Димитрова, която се отличи с 24 точки. Мирослава Паскова добави 10 точки.

За победителките Бояна Миленкович завърши с 19 точки.

Следващият съперник на българките е Русия. Двата отбора играха и в предварителна група "А" на шампионата, като тогава "Сборная" спечели с 3:0 гейма.

Победителят в този мач ще завърши на 7-о място. Срещата между България и Русия е тази вечер от 21.00 часа българско време./БТА