България загуби с 1:3 гейма (22:25, 23:25, 25:22, 20:25) първия си мач срещу Русия в София. След оставката на Камило Плачи, „трикольорите“ бяха водени от Найден Найденов, който заради кадровите проблеми заложи на изцяло обновен състав. Младите български волейболисти се представиха достойно срещу звездите на Русия като успяха да вземат гейм, но в крайна сметка регистрираха 10-а загуба от 11 мача в тазгодишната Световна лига.

Очаквайте подробности!

Мачът започна с 4 поредни точки за гостите, а до първото техническо прекъсване българите все пак върнаха малко от пасива си - 6:8. Той обаче бе възстановен при 11:7, за да се стигне до 16:11 при втората пауза. Към края на гейма авансът на руснаците стигна до 7 точки при 21:14. Силна серия на България, поведена от мощния сервис на Цветан Соколов доведе до серия от поредни точки и намаляване до 21:23. Все пак гостите не позволиха изненада и успяха да спечелят гейма с 25:22.

България имаше предимство в началото на втория гейм, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7. Русия поведе за първи път при 15:14 след контра на Муслерский. Авансът се увеличаваше и при 24:20 съперникът ни имаше 4 сетбола. 3 от тях обаче бяха отразени след две успешни блокади на Ники Пенчев. За съжаление обаче „сборная“ не сбърка отново и затвори частта със 25:23.

Третият гейм бе много равностоен, но за наша радост в неговия край България бе по-добрият отбор и стигна до успеха. При прекъсванията авансът бе в полза на „трикольорите“ - 8:7 и 16:14. Мачът вървеше точка до точка, а Соколов и компания излязоха отново напред при 21:20 след грешка на Мусерский. Успешна контра на Соколов ни даде 2 точки аванс за 23:21, а нова точка на Соколов сложи точка на гейма при 25:22.

За съжаление обаче силите на младите български волейболисти не стигнаха за нещо повече. В четвъртия гейм Русия наложи своята игра от самото начало като на техническите прекъсвания губеха с 4:8 и 12:16. В крайна сметка гостите спечелиха гейма с 25:20, а с това и победата.

За България най-резултатен бе капитанът в този мач Цветан Соколов с 19 точки, а 15 допълни Николай Пенчев. За победителите с 16 се отличи Николай Павлов, а Дмитрий Мусерский добави 13.

Вторият мач между двата отбора, който ще е и последен за България в тазгодишното издание на Световната лига, е в неделя от 20 часа.

Съставът на България: Георги Братоев 5, Венцислав Трифонов 1, Валентин Братоев 13, Николай Пенчев 15, Цветан Соколов (к) 19, Красимир Георгиев 1 и либеро. Мартин Божилов (Иван Латунов 2, Добромир Добрев)