Нефтохимик 2010 и Арда (Кърджали) се класираха за полуфиналите в Суперлигата по волейбол (мъже). Бургазлии спечелиха гостуването си на Тетевен Волей с 3:0 (25:20, 25:23, 26:24) и затвориха четвъртфиналната серия с 2:0 победи, а малко по-късно същото направиха и кърджалийци, които взеха домакинството си на Пирин (Разлог) с 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:17) и също намериха място сред първите четири тима през този сезон.

В зала "Георги Бенковски" в Тетевен волейболистите на Петър Дочев трябваше да положат доста усилия, за да пречупят съперниците си във всеки един от геймовете. Това бе и последният мач през този сезон за тетевенци, в който играчите от планинския град се класираха за плейофната фаза още при дебютното си участие в Суперлигата и заеха осмо място в крайното класиране.

В Кърджали домакините загубиха първия гейм с 23:25, но след това направиха пълен обрат. Така Арда поднесе и първата изненада в плейофната фаза, като изхвърли от битката за титлата третия в класирането от редовния сезон Пирин.
В следващата фаза кърджалийци ще срещнат Монтана, а завършилият на първо място в редовния сезон Нефтохимик 2010 ще се изправи срещу победителя от двубоя между Марек Юнион Ивкони и Добруджа 07.

Монтана също ще участва на полуфиналите. Волейболистите на Петър Шопов спечелиха трудно гостуването си на ЦСКА с 3:2 (25:17, 19:25, 25:15, 22:25, 16:14) във втория мач от четвъртфиналната серия между двата тима и с 2:0 победи се класираха за следващата фаза.

В спор за място на финала Монтана ще играе с Арда (Кърджали). За ЦСКА сезонът приключва със седмо място в крайното класиране. Симеон Александров стана топреализатор в мача с 22 точки, а Теодор Богданов добави 19 точки. За ЦСКА Ивайло Стефанов отбеляза 17 точки.

По същото време в Дупница шампионът Марек Юнион Ивкони надигра Добруджа 07 с 3:1 (25:17, 25:16, 22:25, 30:28) и вкара четвъртфиналната серия в решителен трети сблъсък.

Двата тима си размениха по една домакинска победа, а предимството да играят пред собствена публика във важния мач ще имат добруджанци. Двубоят ще се проведе на 15 март в зала "Добротица". /БТА